cheap uggs canada ralph lauren canada cheap ugg boots canada polo ralph lauren canada belstaff uk belstaff jacket woolrich sale woolrich uk belstaff sale hollister sydney hollister australia

cheap uggs canada ralph lauren canada cheap ugg boots canada polo ralph lauren canada belstaff uk belstaff jacket woolrich sale woolrich uk belstaff sale hollister sydney hollister australia

mbt skor nike sverige louboutin skor hollister sverige polo ralph lauren skjorta woolrich jacka dam canada goose jacka woolrich jacka parajumpers rea ray ban rea canada goose rea michael kors rea nike free run dam new balance skor moncler jacka nike shox barbour jacka uggs rea

Daha iyi duyabilme kılavuzu - Bilgi - BAHA İşitme - Kulak İşitme Cihazları Kuşadası Aydın / Torbalı İzmir

Bilgi - Daha iyi duyabilme kılavuzu

Umuyoruz ki artık işitme ve işitme kaybıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Artık bu motivasyonla bir sonraki adıma rahatlıkla geçebilir ve işitme cihazınızı seçmek için en yakın işitme cihazı uzmanına gidebilirsiniz. Çünkü ne kadar beklerseniz bu süreç sizin için daha fazla zorlaşacaktır.

İşitme cihazına alışma süreciniz çok uzun sürmeyecektir çünkü zaten işitme kaybına sahip kişiler sesleri doğal halleriyle duyamadıklarından dolayı beyinleri sesleri normal olarak duymayı unutmaya başlamaktadır.

Size sunduğumuz kılavuz ile bundan sonraki adımlara daha kolay geçeksiniz. Lütfen aşağıdaki listeyi dikkatle okuyunuz:

 

  • Eğitim almış bir işitme uzmanına gidin. Bu kişi bir KBB uzmanı, bir odyolojist veya odyometrist olabilir.
  • İşitme test yaptırmak için bir randevu alın. İşitme uzmanı öncelikle kulağınızın fizyolojik yapısını, kulak kanalı ya da kulağınızın içinde herhangi bir sorun olup olmadığını inceleyecektir. Ardından bir işitme testiyle farklı frekanslara vereceğiniz tepkiler ölçülecektir. Yaklaşık olarak bir saate yakın sürecek bu testin ardından işitme uzmanı sizin için en uygun çözümü bulmaya çalışacaktır. Aklınıza takılan tüm soruları işitme uzmanınıza sorabilirsiniz. Unutmayın ki o sizi ne kadar iyi tanırsa size o kadar fazla yardımcı olacaktır.
  • İşitme test sonucuna bağlı olarak işitme uzmanınız çeşitli işitme çözümleri sunacaktır. Siz işitme kaybınıza uygun istediğiniz işitme cihazını seçmekte özgürsünüz. Farklı modellere bakabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.İşitme uzmanınız sizin işitme kaybınız ve isteklerinizi en iyi bilen kişi olacaktır ancak hangi cihazı alacağınıza karar verecek kişi yine sizsiniz.
  • Eğer kanal içi bir cihaz kullanmaya karar verdiyseniz kulağınızın kalıbının alınması için size randevu verilecektir. Kulak kalıbı yardımıyla işitme cihazınız tamamen kulağınızın yapısıyla aynı şekilde kulağınıza en iyi şekilde oturması için üretilecektir. Sizden alınan kulak izi cihazınızın yapılması için işitme cihazı üreticisine gönderilecektir, Siemens gibi. Kısa bir sürenin ardından (1-2 hafta) işitme cihazınız kullanıma hazır hale gelecektir.
  • Cihazınızı teslim almaya gittiğinizde işitme cihazı uzmanını işitme cihazınızı odyogramınıza ve sizin isteklerinize bağlı olarak bilgisayar yardımıyla programlayacaktır. Ardından size cihazı nasıl kullanmanız gerektiğini, bakımının ve pil deiğişiminin nasıl olacağı konusunda bilgilendirme yapacaktır.
  • Cihazınızı kullanmaya başladıktan sonra lütfen bulunduğunuz farklı ortamlara göre cihazdan memnun olup olmadığınızı, nelerin değişmesi gerektiğini, sesleri nasıl duyduğunuzu not alınız. Çünkü İşitme uzmanınıza yapacağınız ziyaretlerde sizin vereceğiniz bu bilgiler doğrultusunda cihazınızda ince ayarlama yapılacak ve cihaz tam sizin kullanmak istediğiniz hale getirilecektir.

Sesleri tekrar duymak ve alışmak için kendinize biraz zaman tanıyın ve sabırlı olun. İstenmeyen sesleri duymamazlıktan gelmeyi eskiden sağlıklı bir şekilde duyuyorken gibi yapmayı tekrar öğreneceksiniz. Aynı zamanda her yerde 100%lük bir verimlilikle duyamayacağınızı da aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Eğer işitme cihazi seçiminiz Siemens işitme cihazlarından yana olursa size sağlayacağımız eArena DVDsi ile (daha iyi duymak için alıştırmalar içeren interaktif bir DVD) işitme cihazı ile duymaya çok daha kolay adapte olabileceğinize inanıyoruz.

Kulak İşitme Cihazları- Bilgi  - Daha iyi duyabilme kılavuzu

Muayene randevusu almak için bize hemen ulaşın

Sıra beklemeyin, ücretsiz muayenelerimizden haberdar olun.
Bize Ulaşın
Cumhuriyet Mah Rıfat Arın Sok. No:16 Kuşadası AYDIN
info@bahaisitmekusadasi.com

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg